Msze św. w Bazylice Sejneńskiej

msze

W niedziele i święta
7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (suma), 13:00 (w języku litewskim), 17:30
W dni powszednie
6:30, 8:00, 17:30

Zobacz więcej »

Figura Matki Boskiej Sejneńskiej

madonna0

Łaskami słynąca figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem, od 1602 roku jest przedmiotem kultu religijnego w Sejnach. Figura wraz z cokołem posiada 145 cm wysokości (bez korony), jest misternie wyrzeźbiona...

Zobacz więcej »

Liturgia
na dziś

biblia

Teksty czytań z dnia »

Aktualności

Zapraszamy na Parafialny Festyn Odpustowy - 6.09.2020

04.09.2020

festyn

Uroczystości 45 rocznicy Koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej

16.08.2020

Przygotowujemy się do uroczystości 45 rocznicy Koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej, naszej Pani Sejneńskiej. Jak wiemy, koronacja miała miejsce 7 września 1975 roku w Sejnach. Dokonali jej dwaj wielcy Pasterze Kościoła w Polsce: kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski - oczekujemy na jego beatyfikację - oraz kard. Karol Wojtyła, późniejszy Papież, a dzisiaj święty Jan Paweł II - największy z Rodu Polaków. Uczestniczyło w tej uroczystości wielu biskupów z Polski i z zagranicy, kilkudziesięciu kapłanów i kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Każdego roku obchodzimy rocznicę koronacji i jest to dla nas uroczystość odpustowa, najważniejsza ze wszystkich odpustów. Do tej okrągłej rocznicy chcemy się duchowo przygotować. Ponieważ nie było w tym roku rekolekcji wielkopostnych ze względów wiadomych (pandemia), dlatego od 1 do 5 września zapraszamy wszystkich naszych Parafian do udziału w duchowym przygotowaniu do głębokiego przeżycia uroczystości odpustowych, połączonych z poświęceniem odnowionego ołtarza głównego w naszej Bazylice.

XXVII Festiwal Organowy Młodych

28.07.2020

Muzeum Kresów Wschodnich

28.04.2020

flagi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach realizuje projekt pt. „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowego obiektu oraz jego adaptację na potrzeby utworzenia Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach"

Celem projektu jest ochrona, zabezpieczenie i zachowanie zabytkowego klasztoru wchodzącego w skład Podominikańskiego Zespołu w Sejnach oraz powstanie nowej oferty kulturalnej w ramach Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach.

Koronawirus - warunki postępowania w kościele

18.04.2020

KSM IV 1W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni, czyli w naszej bazylice może być jednocześnie 70 osób.

Strona 1 z 2

Pokoje Gościnne

slajd3a

Oferujemy pobyt i wypoczynek w naszych pokojach gościnnych.

STOLICA TYTULARNA Abp Jana Romeo Pawłowskiego

abp pawlowski

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej - delegat do spraw przedstawicielstw papieskich w świecie

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 r. w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 r. wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej. 1 lipca 1991 roku rozpoczął służbę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej, pracując kolejno w Kongo (Brazzaville), RPA, Czadzie, Tajlandii, Brazylii i Francji. Od końca 2002 roku pełnił posługę w watykańskim Sekretariacie Stanu, w Sekcji do Spraw Relacji z Państwami. W roku 1993 został mianowany Kapelanem Jego Świątobliwości, a w roku 2005 Prałatem Honorowym Jego Świątobliwości. Zna włoski, angielski, francuski, rosyjski, niemiecki i portugalski.
Dnia 18 marca 2009 roku Ojciec Święty Bendykt XVI mianował go nuncjuszem w Kongo i Gabonie przydzielając stolicę tytularną w Sejnach oraz godność arcybiskupa.
Sakrę biskupią przyjął w Bydgoszczy 30 kwietnia 2009 roku z rąk ówczesnego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone SDB.
7 grudnia 2015 papież Franciszek mianował go delegatem ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

fl

Najnowsze zdjęcia