Msze św. w Bazylice Sejneńskiej

msze

W niedziele i święta
7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (suma), 13:00 (w języku litewskim), 17:30
W dni powszednie
6:30, 8:00, 17:30

Zobacz więcej »

Figura Matki Boskiej Sejneńskiej

madonna0

Łaskami słynąca figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem, od 1602 roku jest przedmiotem kultu religijnego w Sejnach. Figura wraz z cokołem posiada 145 cm wysokości (bez korony), jest misternie wyrzeźbiona...

Zobacz więcej »

Liturgia
na dziś

biblia

Teksty czytań z dnia »

Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany...

21.12.2019

Boze narodzenie 2019Miriam, Księżniczko z Nazaretu, Tyś Bogu powiedziała:
Niech mi się stanie!
Kocham Cię, Maryjo, za nawiedzenie i zwiastowanie.
Śpiewaj Magnificat. Niech świat się cieszy, że Słowo stało się ciałem.
Śpiewają aniołowie, klękają pasterze, dary niosą królowie.
Miłosierdzie się stało, Dzieciątko małe.
Boże mój wielki, pokaż potęgę przez miłosierdzie
tutaj i wszędzie! I daj nam wyobraźnię miłosierdzia.
Niech pokój się stanie, a nam na końcu czasów
miłosiernym okaż się, Panie!
A Nowy Rok Pański niech szczęśliwy będzie Twym miłosierdziem.Amen. Bp Józef Zawitkowski
Patrzmy w Boże Narodzenie na Dzieciątko Jezus,
Na naszego Pana i Boga i odkrywajmy na nowo, ile możemy dać miłości i dobra Bogu. Odkrywamy, jak bardzo jesteśmy przez Niego obdarowani miłością. To pierwszy krok ku wdzięczności i obdarowaniu Boga w drugim człowieku przez uśmiech, wsparcie, dobre słowo, pomoc czy przebaczenie.
Błogosławionych, pełnych pokoju i radości świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzą  duszpasterze.
Mieli parapijiečiai, Gimęs Kūdikėlis Jėzus atėjo pas mus, kad saugiausiu keliu visus nuvestų į dangaus Tėvynę. Tad su meile pakluskime Jam, idant mūsų gyvenimas būtų prasmingas, džiugus ir laimingas! Šv. Kalėdų proga Jus sveikina Seinų parapijos klebonas ir kunigą

Pokoje Gościnne

slajd3a

Oferujemy pobyt i wypoczynek w naszych pokojach gościnnych.

STOLICA TYTULARNA Abp Jana Romeo Pawłowskiego

abp pawlowski

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej - delegat do spraw przedstawicielstw papieskich w świecie
Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 r. w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 r. wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej. 1 lipca 1991 roku rozpoczął służbę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej, pracując kolejno w Kongo (Brazzaville), RPA, Czadzie, Tajlandii, Brazylii i Francji. Od końca 2002 roku pełnił posługę w watykańskim Sekretariacie Stanu, w Sekcji do Spraw Relacji z Państwami. W roku 1993 został mianowany Kapelanem Jego Świątobliwości, a w roku 2005 Prałatem Honorowym Jego Świątobliwości. Zna włoski, angielski, francuski, rosyjski, niemiecki i portugalski.  Dnia 18 marca 2009 roku Ojciec Święty Bendykt XVI mianował go nuncjuszem w Kongo i Gabonie przydzielając stolicę tytularną w Sejnach oraz godność arcybiskupa. Sakrę biskupią przyjął w Bydgoszczy 30 kwietnia 2009 roku z rąk ówczesnego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone SDB. 

Najnowsze zdjęcia