Msze św. w Bazylice Sejneńskiej

msze

W niedziele i święta
7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (suma), 13:00 (w języku litewskim), 17:30
W dni powszednie
6:30, 8:00, 17:30

Zobacz więcej »

Figura Matki Boskiej Sejneńskiej

madonna0

Łaskami słynąca figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem, od 1602 roku jest przedmiotem kultu religijnego w Sejnach. Figura wraz z cokołem posiada 145 cm wysokości (bez korony), jest misternie wyrzeźbiona...

Zobacz więcej »

Liturgia
na dziś

biblia

Teksty czytań z dnia »

Ołtarz "ŚWIATŁO POJEDNANIA I POKOJU" w Sejnach

25.11.2016

Wczasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Brzegach pod Krakowem miliony młodych ludzi z całego świata modliło się wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem przed ołtarzem nazwanym „Światło Pojednania i Pokoju”, który był miejscem adoracji Najświętszego Sakramentu. Ołtarz ten jest jednym z „Dwunastu Gwiazd w Koronie Matki Bożej” - jest to dzieło mające na celu wykonanie dwunastu ołtarzy, które będą umieszczone w ważnych miejscach na wszystkich kontynentach, które podejmują modlitwę o pokój na całym świecie. Jak dotąd te miejsca to: Kaplica Wieczystej Adoracji przy Kościele Groty Mlecznej w Betlejem, Sanktuarium Królowej Pokoju – Oziornoje w Kazachstanie, Parafia św. Jakuba – Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Bazylika Matki Bożej Pokoju – Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Sanktuarium Matki Bożej Słowa – Kibeho w Rwandzie, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – Namyang w Korei Południowej oraz Sanktuarium św. Jana – Dagupan na Filipinach. Będziemy mielito szczęście włączenia się do modlitwy adoracyjnej, bowiem ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju”, który docelowo zostanie umieszczony w sanktuarium maryjnym w Kibeho w Rwandzie, na trasie swojej peregrynacji zatrzymał się również w Sejnach, w naszej Bazylice. Jest u nas od 22 listopada do 5 grudnia. Przybył do nas z Wilna, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a wcześniej nawiedzał takie miejsca jak Kraków, Jasna Góra, Miechów, Słowacja, Toruń, Bydgoszcz i Wilno. Celem tej peregrynacji jest modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem o pokój dla świata, między narodami, w rodzinach i w sercu każdego z nas. Sejnysą jedynym miejscem peregrynacji w naszej diecezji. Chcemy skorzystać z tej niezwykłej okazji przybliżenia się do niezwykłego daru obecności Jezusa Chrystusa w Najśw. Sakramencie.
W tym czasie będziemy mieli niepowtarzalną okazję całodziennej adoracji, modlitwy wspólnej i indywidualnej.

Pokoje Gościnne

slajd3a

Oferujemy pobyt i wypoczynek w naszych pokojach gościnnych.

STOLICA TYTULARNA Abp Jana Romeo Pawłowskiego

abp pawlowski

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej - delegat do spraw przedstawicielstw papieskich w świecie
Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 r. w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 r. wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej. 1 lipca 1991 roku rozpoczął służbę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej, pracując kolejno w Kongo (Brazzaville), RPA, Czadzie, Tajlandii, Brazylii i Francji. Od końca 2002 roku pełnił posługę w watykańskim Sekretariacie Stanu, w Sekcji do Spraw Relacji z Państwami. W roku 1993 został mianowany Kapelanem Jego Świątobliwości, a w roku 2005 Prałatem Honorowym Jego Świątobliwości. Zna włoski, angielski, francuski, rosyjski, niemiecki i portugalski.  Dnia 18 marca 2009 roku Ojciec Święty Bendykt XVI mianował go nuncjuszem w Kongo i Gabonie przydzielając stolicę tytularną w Sejnach oraz godność arcybiskupa. Sakrę biskupią przyjął w Bydgoszczy 30 kwietnia 2009 roku z rąk ówczesnego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone SDB. 

Najnowsze zdjęcia